Közelednek az év végi ünnepek és a várva várt téli szünidő. Szülőként a mi felelősségünk, hogy beszéljünk a gyermekeinknek néhány alapvető biztonsági szabályról. Fontos, hogy a család minden tagja tisztában legyen egy-két hasznos információval, azért hogy a téli szünidő a kellemes élmények miatt legyen felejthetetlen. Kérjük, gyermeke biztonsága érdekében szánjon néhány percet családjával az alábbi jótanácsok átbeszélésére.
- Ha a szünidő alatt a gyermekünk egyedül marad otthon, akkor is legyen elővigyázatos. Hívjuk fel figyelmét nyomatékosan, hogy ne engedjen be idegeneket a lakásba, bármilyen indoka is legyen arra, hogy be szeretne jutni.
- A karácsonyi ünnepek fontos kellékei minden családban a gyertyák, csillagszórók, de ezeket csak a szülői felügyelet mellett használják, mert súlyos következményekkel járhat helytelen használatuk.
- A szünidőben a barátokkal közösen szervezett programok (kirándulás, mozi, színház stb.) tekintetében legyenek figyelemmel arra, hogy a téli időszámítás miatt hamarabb sötétedik, ezért lehetőség szerint erre tekintettel szervezzék meg a programokat és utána a hazafelé vezető utat. A szülőknek fontos tudni arról, hogy a gyermekek hova mentek és várhatóan mikor érkeznek haza.
- Karácsonykor szeretjük meglepni a szeretteinket ajándékokkal, de ezek megvásárlásakor a nagy tömegben megbújó és nagy rutinnal rendelkező zsebtolvajokra próbáljanak figyelni. Ne adjanak nekik esélyt, hogy a megtakarított pénzükből ők lepjék meg a szeretteiket. A készpénzt, bankkártyát, pénztárcát tegyék olyan helyre, ahol más nem tud könnyen hozzáférni.
- Szilveszter idején a pirotechnikai eszközöket (petárdák, tűzijátékok) csak a rendeltetésüknek megfelelően használják, betartva a jogszabályok által előírt idő és helybeli korlátokat, ezáltal elkerülve a maradandó sérüléseket okozható baleseteket.
- Az ünnepek ideje alatt sem ajánlott az alkohol fogyasztás, mert a fiatalkorúak esetében is a legtöbb „diszkóbaleset” ennek a számlájára írható. Emellett könnyebben válhat alkohol befolyása alatt bűncselekmény áldozatává (rabolnak, tettleg bántalmazás) vagy még rosszabb esetben elkövetőjévé (garázda magatartás, testi sértés).
Az ünnepek alatt is elérhető a segítség, baj esetén hívja a 112, 107 telefonszámokat!
Kellemes szünidőt kíván a Nagykőrösi Rendőrkapitányság!